Milá Markéto,

na Štěstí jsem poznala skvělého kluka, se kterým máme spoustu společného. Je mu lehce přes třicet, sportuje a cestuje, podle fotek úplně můj typ. Nejdřív jsme si psali dlouhé maily, teď jsme skoro pořád na Whatsappu. Zajímá se o mně, je romantický a já se cítím zamilovaně. Takhle je to už dva měsíce, akorát jsme se ještě neviděli. První měsíc jsem čekala, že to navrhne on, ale pořád nic. Tak jsem se nakonec poprvé v životě odvážila nadhodit setkání. On mi napsal, že teď má samé pracovní cesty a že třeba za pár týdnů. Od té doby už jsme o tom nemluvili, ale píšeme si pořád intenzivně. Nevím, co s tím. Vážně si myslím, že se k sobě hodíme a chci ho poznat osobně, ale zase na něj nechci tlačit. Začínám z toho být trochu zoufalá, co s tím? Jak ho mám přimět k setkání?

Díky za radu.

Eliška 


Milá Eliško,

 

díky, že jste mi napsala. Bohužel ale nemám návod, jak Vašeho nápadníka přimět k setkání, to je spíš na nějaké zaklínadlo nebo nápoj lásky? Ne že by to teda nikdo nedělal. Ale asi to není ve Vašich ani mých silách (a to samozřejmě ani nemluvím o dost složitém úkolu přinutit ho vypít ten lektvar přes internet!).

I přes všechnu romantiku a nonstop smsky se bojím, že jste nevsadila na dobrého koně. A že kontakt s ním je celkem špatná investice času, pokud hledáte reálný vztah a ne virtuálního přítele.

Na seznamkách se schází tisíce lidí s různými zájmy. Většina z nich single a upřímně hledá partnera. Část ale prostě baví poznávat nové lidi bez nějaké ambice navázat vztah. Často už v nějakém vztahu jsou a romanticky si smskovat s neznámým člověkem jim přijde jako zajímavé zpestření, které by manželka možná ještě nebrala jako úplnou nevěru. Lidé z první kategorie – kam zřejmě patříte i Vy – na seznamce zpravidla navážou kontakt, chvíli si píšou a pak se chtějí vidět. Druhá skupina si jen tak ráda píše. Samotnou kategorií je pak týpek ze Senegalu nebo jiný novodobý sňatkový podvodník, který si s Vámi bude nejen měsíce psát, ale i z Vás vyláká nějaké ty dolary přes Western Union. O tom ale někdy jindy. Věřím, že vy jste narazila „jen“ na pisálka.

Jen tak si s někým psát má ale dvě úskalí. Zaprvé je to fakt časově náročné a odvádí Vás od dalšího seznamování. Zadruhé celkem rychle nabydete falešného dojmu, že se spolu dobře znáte a to už je jen krůček od fantazírování o romantickém vztahu s růžovou budoucností. To je velká ztráta energie vzhledem k faktu, že jste toho druhého nikdy neviděla a vlastně vůbec nevíte, jestli vše od fotek po popis jeho poslední dovolené není tak trochu cinklé.

Takže mám pro Vás návrh. Pozvěte ho na rande ještě jednou. Když zase nebude mít čas, řekněte mu, ať se ozve ve chvíli, kdy čas mít bude. Třeba si ho udělá. Ale do té doby buďte tvrdá – a to hlavně na sebe. Považujte tuhle kapitolu za ukončenou, nenechte se zlákat k dalším konverzacím, zhluboka se nadechněte a vraťte se na seznamku. Jakmile znovu zaktivujete svůj profil, slibte si, že osobní setkání bude předcházet nějakému citovému zaháčkování.

Držím Vám palce!

Markéta


markéta šetinová
Markéta Šetinová

Jako psychoterapeutka a koučka se specializuji na práci s nezadanými. Singles pomáhám najít a užívat si partnerský vztah. Více o mé práci zde.  O termín konzultace mi můžete napsat na marketa@modernilaska.cz.

  • Viktorie

    Já bych také tipovala, že na fotkách vůbec není on..to už je teď celkem běžné. Takže pokud není profil nějak „ověřen fotografií“, tak bych sázela na toto..