Obamovi. Stačí je chvíli pozorovat nebo si zadat „Obama couple“ do Googlu a hned máte pocit, že se jedná takřka o idylický pár. Michelle neúnavně podporovala Baracka v jeho kampani a na jejím Instagramu každý Valentýn najdete vyznání lásky pro manžela; Barack ve své poslední prezidentské řeči za ovací davů děkuje „holce z chicagské South Side, která posledních 25 let byla jeho manželkou, matkou jeho dětí, ale i nejlepší kamarádkou“ a zamačkává u toho slzu.

Možná i proto bylo pro hodně lidí překvapením, když Michelle zveřejnila, že s Barackem chodili na párové terapie. Po narození druhého dítěte Michelle připadalo, že od Baracka necítí zájem o rodinu a podporu. Svou zkušenost s terapií s nadhledem popisuje ve své knížce „Becoming“ a myslím, že se jí tím podařily hlavně dvě věci. Zaprvé tak jasně komunikuje, že i do velké lásky patří nahoru a dolů a že spokojené vztahy jsou vlastně docela dost práce. A zadruhé  mezi řádky přiblížila párovou terapii: že není jen pro páry před rozvodem, že ani jeden z páru nedostává od terapeuta sodu (zatímco ten druhý ublíženě přikyvuje) a že největší potenciál k zlepšení vztahu máme stejně skoro vždy sami v sobě.
Lépe to říká Michelle v úryvku níže. Z mého pohledu mnohem romantičtější a odvážnější gesto než její valentýnský playlist pro Baracka ;).

IMG_4776


markéta šetinová
Markéta Šetinová

Jako psychoterapeutka a koučka se specializuji na práci s nezadanými. Singles pomáhám najít a užívat si partnerský vztah. Více o mé práci zde.  O termín konzultace mi můžete napsat na marketa@modernilaska.cz, mou práci sledujte i na Facebooku a Instagramu