Seznamujete se? A tápete, jakou seznamku si vybrat? Přestože online seznamování v Česku ještě není tak rozšířené jako za západními hranicemi, co se seznamovacích služeb týče, rozhodně je z čeho volit. Jaká seznamka je nejlepší? V Průvodci českou seznamkovou scénou po jednom představuji ty největší hráče.

O co jde?

Seznamka.cz je průkopníkem české online seznamkové scény. Už skoro 20 let jede klasické inzeráty à la Annonce a patří k největším seznamkám v Česku. Funguje čistě a jednoduše. Zadáte svůj inzerát a čekáte na odpovědi. Prohlížíte inzeráty ostatních a reagujete na ně. Na rozdíl od papírové Annonce můžete na Seznamka.cz vyhledávat podle sociodemografických ukazatelů typu věk, vzdělání a lokalita.

Pro koho

Seznamka.cz je pro všechny, kteří věří v klasické, jednoduché seznamování. Míří spíše na lidi hledající vážný vztah a dle mého dojmu má nejvíce uživatelů kolem středního věku. Jako jedna z největších českých seznamek má uživatele napříč celým Českem, takže je ideální volbou pro seznamování v regionech.

screen-shot-2017-06-14-at-16-36-12

Co je super

+ V jednoduchosti je krása. Seznamka.cz nestojí na složitých párovacích algoritmech nebo na detailním profilu, zaregistrovat se a používat ji zvládnou všichni.

+ Je z čeho vybírat. Seznamka.cz patří mezi největší české seznamovací služby a každý den přibyde kolem tisícovky nových inzerátů (dle údajů zveřejněných samotnou seznamkou).

+ Seznamka.cz Vám do seznamování nekecá. Máte volný přístup ke všem uživatelům a služba nevyhodnocuje, jestli se k sobě hodíte. Můžete tak kontaktovat kohokoliv, nezatíženi výpočtem tajemného algoritmu.

+ Jedna z mála seznamek, kde je důraz spíše na uživatelův text než na fotky. Pokud máte lepší písemný projev než fotky, je to rozhodně velké plus.

Co je méně super

– Seznamka.cz běží už dvě dekády a je to poznat. Pokud jste fanoušci hezkého designu a uživatelsky příjemného prostředí, možná budete chvílemi skřípat zuby.

– Seznamka je zaplavená reklamami, od slevy na koncert Venga Boys po online hru Vidlákov (nebo že by to byly reklamy personalizovány jen pro mě?)

– Připravte se na zmatek v 116 kategoriích inzerátů, kde se míchají zájmy (třeba Psi a kynologie), druhy vztahů (od Vážný vztah po Lesbické dopisování nebo dokonce Spolujízda ) a lokality (Češi ve Francii). Perličkou jsou obskurní kategorie typu Ostatní výměny partnerů.

– Hodně inzerátů bez fotky, které jsou doplněny jen minimalistickým textem.

Cena

Registrace na Seznamka.cz je zdarma a v tomto režimu se dá úspěšně používat po celé seznamování, pokud Vám nevadí nižší počet fotek u profilu, reklama a další malá omezení. Za VIP účet zaplatíte od 50 Kč (40 dní) do 199 Kč (250 dní) v závislosti na jeho délce. Největší výhodou VIP účtu je přednostní zobrazování Vašich zpráv. Jestli za platbu stojí možnost používat více smajlíků a psát delší zprávy je už spíše na osobních komunikačních potřebách.

Podtrženo sečteno

Seznamka.cz nejvíce zaujme ty, kteří hledají nenáročnou seznamovací službu zdarma. Na nic si nehraje a její největší výhodou je vysoký počet uživatelů, především od středního věku výš. Mladší ročníky ale Seznamka.cz nemá moc čím oslovit.

Užitečné odkazy

Registrujte se a seznamujte se na Seznamka.cz . Bezpochyby nejlepší doména pro českou seznamovací službu.


markéta šetinová
Markéta Šetinová

Jako psychoterapeutka a koučka se specializuji na práci s nezadanými. Singles pomáhám najít a užívat si partnerský vztah. Více o mé práci zde.  O termín konzultace mi můžete napsat na marketa@modernilaska.cz.