Jak se randí v roce 2018? Úplná divočina, dočtete se občas v médiích. Seznamka Match.com ve spolupráci s Kinsey Institute si prokleply americké singles, aby zjistili, jak to je dooprovady. Toto jsou (podle mé maličkosti) nejzajímavější závěry.

  •  Jasným trendem současného randění je „moc to nedefinovat“. Prostě se vídat, bez závazků a hlavně se neptat „a jak to s námi je?“. S tím, že občas se to vídání překlopí do vážného vztahu a občas to zůstane jen u dvou kamarádů, kteří jsou spolu rádi sem tam nazí.
  • Čím dál více se ve vztazích mluví o politice. Většina lidí se shoduje, že ptát se na politickou orientaci na prvním rande je trochu moc, ale že časem na to řeč určitě přijít musí.
  • Virtuálně vztahy začínají a mnohdy i končí. Nezadaní dobře znají ten okamžik, kdy protějšek z ničeho nic přestane reagovat na zprávy a telefonáty. Odborně ghosting, tedy že se objekt zájmu z vašeho života vypaří jako duch.
  •  I když technologie do seznamování patří, na rande je nikdo vidět nechce – 90 % žen se nelíbí, když muž na schůzce kontroluje mobil. Zpoždění a nápadná náklonost k popíjení alkoholu jsou další věci, se kterými se na rande moc nevytáhnete.
  • Obecně platí, že single lidé mají méně sexu než ti ve vztazích. Nevím, jestli to s tím souvisí, ale prý 25 % singles by bylo otevřených k sexu s robotem.

Platí to i v Česku? Moc výzkumů o nezadaných v Česku nemáme, ale za mě to jsou i témata, která se pravidelně objevují v mých psychoterapiích se singles. Teda až na ty roboty, to na konzultacích zatím nikdo nezmínil.

Celý výzkum o amerických singles najdete zde: www.singlesinamerica.com


markéta šetinová
Markéta Šetinová

Jako psychoterapeutka a koučka se specializuji na práci s nezadanými. Singles pomáhám najít a užívat si partnerský vztah. Více o mé práci zde.  O termín konzultace mi můžete napsat na marketa@modernilaska.cz, mou práci sledujte i na Facebooku a Instagramu