Netflix mi takhle jednou nabídl reality show Love is Blind (Láska je slepá). Muži a ženy se seznamují bez toho, aby se viděli. Tvoří páry, ale až po zasnoubení se dozví, jak vypadají. Řekla jsem si, ze se podívám na jeden díl – samozřejmě hlavně ze studijních důvodů. O pár skleniček vína, tabulku čokolády a pět dílů později mám následující poznatky.

Během seznamování se potřebujete fyzicky vidět

Seznamování oproštěné od vzhledu zní děsně vznešeně, ale vlastně je podobně sterilní jako když se dva poznají na seznamce a na základě psaní sem a tam se zamilují. Rychle se vytvoří iluze, že se vlastně známe, ale ono vyprávět si o sobě je trochu jiné cvičení než spolu věci zažívat. Zaprvé se trochu může lišit, co o sobě říkám a jaký ve skutečnosti jsem. A zadruhé vůbec nevíte, jak spolu fungujete, jak na sebe v běžném životě reagujete, kdo jste jako reálný pár.

Závazek chce čas

V každém případě není dobrý nápad zasnoubit se po pár dnech od seznámení, bez ohledu na intenzitu citu. Věřím lidem, že to s tím závazkem myslí i cítí upřímně, ale tady jsou fakt data proti nim. Rychlá svatba koreluje s rychlým rozvodem. Asi tedy nepřekvapí, že hlavní téma už třetího dílu Love is Blind (Láska je slepá) je rozchod jednoho ze zasnoubených párů.

Sebevědomí je slepé

Vzhledem k mé specializaci na seznamování mi nejzajímavější přijde případová studie účastníka Barreta, jednoho z fyzicky nejatraktivnějších mužů. Mezi ženami je o něj největší zájem (v jednom díle proběhne i malá ženská hádka) a to bez toho, aby ho kdy viděly. Má hypotéza je, že Barret je natolik zvyklý na ženský zájem, že jeho jistý styl komunikace je to, co tak táhne. Sebevědomí je prostě sexy – možná ještě víc než svůdný kukuč a vysportovaná postava?

Závěrem jsem chtěla zdůraznit, že tento text není doporučením ke zhlédnutí celé série Love is Blind (Láska je slepá). Za mě je to moc času, málo muziky. Pokud jste ale náhodou viděli (v ČR to byl v jednu chvíli top Netflix seriál), určitě ocením další odborná pojednání!