S Filipem Lepierem jsem se potkala přibližně před rokem. Po studiu psychologie a praxi v HR se rozhodl pustit do projektu v seznamování. Pomáhala jsem mu s pár analýzami českého seznamkového trhu, na rozdíl ode mě byl ale  k online seznamkám vždy trochu skeptický. „Vždyť ze všeho nejvíc připomínají e-shopy, jen zbožím jsou tu tentokrát lidé. Možná to někomu  vyhovuje, ale jsem přesvědčený, že tenhle spotřební přístup k seznamování si zaslouží i nějakou lidštější a méně povrchní alternativu,“ vysvětluje Filip. A tak založil The Pool.

Představ nám krátce tvůj projekt. V čem se liší od běžných seznamek?

The Pool je místo pro lidi, kteří se chtějí seznámit sami a přirozeně, jen z nějakého důvodu nemají ve svém okolí dostatek příležitostí. Nebaví je lovit na seznamkách. Chtějí si svou nezadanost taky trochu užít, chtějí se bavit, cestovat, zkoušet nové věci ve společnosti lidí, kteří to mají úplně stejně a případně se zamilovat – až přijde ta pravá chvíle.

A čím se lišíme od seznamek? Především nikoho neseznamujeme. Naše akce totiž nejsou svou podstatou seznamovací a ani se o to nesnažíme. Takže žádné trapné seznamovací hry, žádné barevné náramky pro flirt a vážný vztah, žádné výměny stolečků po zaznění gongu. Jediné, o co se snažíme, aby akce byly zajímavé a všichni se dobře bavili.

The Pool běží teprve několik měsíců. Co tě za dobu jeho fungování překvapilo?

Nejvíc mne překvapilo, kolika lidem se myšlenka The Pool líbí. Myslel jsem, že to bude zajímavé jen pro určitou skupinu lidí, ale zdá se, že něco již dlouho bublalo pod povrchem a změna přišla v pravý čas. Na druhou stranu mne ovšem překvapila i míra nedůvěry, která v této oblasti panuje – a že The Pool není jen další marketingový projekt, který z nich má vymámit peníze, nebo osobní údaje. Čím víc se Poolu věnujeme, tím více se před námi náhle otevírá možností, kam můžeme projekt ještě posunout, takže máme už nyní práce nejméně na tři roky dopředu. Ale co plánujeme v brzké době je přenést The Pool i do Brna a Bratislavy.

Ve společnosti nezadaných trávíš teď hodně času. Jaké chyby podle tebe lidé dělají během seznamování?

Nevím, jestli se dá v tomhle směru cokoli nazvat chybou během seznamování. Každý je prostě nějaký – někdo například mluví až moc a druhý je plachý a nemluví vůbec. Obojí může být pro někoho přitažlivé. Podle mne tedy chybu neuděláte jedině, když budete sami sebou a autentičtí. Pak ovšem nastává otázka, jestli to funguje. Pokud ne, je chyba buď v tom, jaký život žijete a jak se chováte k druhým a v tom případě je záhodno něco na svém celkovém přístupu k životu a druhým lidem změnit. A nebo je chyba prostě v tom, že stojíte před osobou, která vás nedokáže ocenit. Obojí sice znamená, že máte pro tentokrát smůlu, ale s obojím se dá naštěstí něco dělat.

Co bys poradil lidem, kteří na The Pool akci chtějí zaujmout někoho, kdo se jim líbí?

Především bych je podpořil, aby byli sami sebou a netlačili příliš na pilu. Stačí se dát normálně do řeči, pokud k tomu je vhodná příležitost a zájem o rozhovor je oboustranný. Pokud není, raději bych počkal až bude. Není přece kam spěchat, můžete si užít akci i bez toho, abyste na někoho ten večer udělali dojem. The Pool není o seznámení tady a teď, ale o tzv. slow-datingu, kde se lidé potkávají opakovaně a poznávají se postupně v při aktivitách, které jsou zajímavé samy o sobě – ostatně tak to chodí přirozeně i v běžném životě.


markéta šetinová
Markéta Šetinová

Jako psychoterapeutka a koučka se specializuji na práci s nezadanými. Singles pomáhám najít a užívat si partnerský vztah. Více o mé práci zde.  O termín konzultace mi můžete napsat na marketa@modernilaska.cz.